No Event
Fri Sep 10
TBA
Washington (Mo.)
vs. River Forest Collegiate Invite
@ River Forest, Ill.
Sat Sep 11
TBA
Washington (Mo.)
at Drury Invitational
Cooper Tennis Center (Springfield, Mo.)
Sat Sep 11
TBA
Washington (Mo.)
at River Forest Collegiate Invite
River Forest, Ill.
Sun Sep 12
TBA
Washington (Mo.)
at Drury Invitational
Cooper Tennis Center (Springfield, Mo.)
Sat Sep 18
TBA
Brandeis
vs. TBA
@ Middlebury, Vt.
Sat Sep 18
TBA
Case Western Reserve
vs. Kenyon Invitational
@ Gambier, Ohio
Sat Sep 18
10:00 AM
Carnegie Mellon
at Kenyon Invitational
Sun Sep 19
TBA
Brandeis
vs. TBA
@ Middlebury, Vt. Chen-Tzeng win A Doubles / Colin Fox wins C singles
Sun Sep 19
TBA
Case Western Reserve
vs. Kenyon Invitational
@ Gambier, Ohio
Sun Sep 19
8:00 AM
Carnegie Mellon
at Kenyon Invitational
Fri Sep 24
TBA
Brandeis
vs. TBA
@ Brunswick, ME
Fri Sep 24
TBA
Case Western Reserve
vs. Toledo Invitational
@ Toledo, Ohio
Fri Sep 24
TBA
Emory
vs. ITA South Region Championships
@ Rome, GA (Rome Tennis Center)
Fri Sep 24
TBA
Chicago
vs. Toledo Invite
@ Toledo, Ohio
Fri Sep 24
3:00 PM
Carnegie Mellon Invitational
at Carnegie Mellon
Sat Sep 25
TBA
Case Western Reserve
vs. Toledo Invitational
@ Toledo, Ohio
Sat Sep 25
TBA
Case Western Reserve
vs. Oberlin Invitational
@ Oberlin, Ohio
Sat Sep 25
TBA
Emory
vs. ITA South Region Championships
@ Rome, GA (Rome Tennis Center)
Sat Sep 25
TBA
Brandeis
vs. TBA
@ Brunswick, ME
Sat Sep 25
TBA
Chicago
vs. Toledo Invite
@ Toledo, Ohio
Sat Sep 25
TBA
WashU Doubles Tournament
at Washington (Mo.)
Tao Tennis Center
Sat Sep 25
9:00 AM
Carnegie Mellon Invitational
at Carnegie Mellon
Sat Sep 25
12:00 PM
New York U.
at TCNJ
Lions Invitational
Sun Sep 26
TBA
Brandeis
vs. TBA
@ Brunswick, ME
Sun Sep 26
TBA
Case Western Reserve
vs. Toledo Invitational
@ Toledo, Ohio
Sun Sep 26
TBA
Case Western Reserve
vs. Oberlin Invitational
@ Oberlin, Ohio
Sun Sep 26
TBA
Emory
vs. ITA South Region Championships
@ Rome, GA (Rome Tennis Center)
Sun Sep 26
TBA
Chicago
vs. Toledo Invite
@ Toledo, Ohio
Sun Sep 26
12:00 PM
New York U.
at TCNJ
Lions Invitational
Fri Oct 01
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Fall Regional Championships
@ Kalamazoo, Mich.
Fri Oct 01
TBA
Chicago
vs. ITA Central Regional
@ Kalamazoo, Mich. Day 1
Fri Oct 01
TBA
Washington (Mo.)
vs. ITA Regionals
@ Kalamazoo, Mich.
Fri Oct 01
9:00 AM
Carnegie Mellon
at ITA Regionals
Fri Oct 01
9:00 AM
New York U.
at ITA Regionals
Geneva, NY
Sat Oct 02
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Fall Regional Championships
@ Kalamazoo, Mich.
Sat Oct 02
TBA
Chicago
vs. ITA Central Regional
@ Kalamazoo, Mich. Day 2
Sat Oct 02
TBA
Washington (Mo.)
vs. ITA Regionals
@ Kalamazoo, Mich.
Sat Oct 02
9:00 AM
Carnegie Mellon
at ITA Regionals
Sat Oct 02
9:00 AM
New York U.
at ITA Regionals
Geneva, NY
Sun Oct 03
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Fall Regional Championships
@ Kalamazoo, Mich.
Sun Oct 03
TBA
Washington (Mo.)
vs. ITA Regionals
@ Kalamazoo, Mich.
Sun Oct 03
9:00 AM
New York U.
at ITA Regionals
Geneva, NY
Tue Oct 05
11:30 AM
ITA Fall Central Region Singles Championship Match
at Case Western Reserve
Fri Oct 08
TBA
Emory
vs. Grizzly Open
@ Lawrenceville, GA
Sat Oct 09
TBA
Emory
vs. Grizzly Open
@ Lawrenceville, GA
Sat Oct 09
Final
0 Findlay
9 vs. Case Western Reserve
@ Oberlin, Ohio (Oberlin College)
Sat Oct 09
Final
9 Case Western Reserve
0 at Oberlin
Sun Oct 10
TBA
Emory
vs. Grizzly Open
@ Lawrenceville, GA
Thu Oct 14
TBA
Emory
vs. ITA Cup
@ Rome, GA (Rome Tennis Center)
Thu Oct 14
TBA
New York U.
at Oracle ITA Cup
Rome Tennis Center (Rome, GA)
Thu Oct 14
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Cup
@ Rome, Ga.
Thu Oct 14
4:30 PM
Washington (Mo.)
vs. ITA Cup
@ Rome, Ga.
Fri Oct 15
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Cup
@ Rome, Ga.
Fri Oct 15
TBA
Emory
vs. ITA Cup
@ Rome, GA
Fri Oct 15
TBA
New York U.
at Oracle ITA Cup
Rome Tennis Center (Rome, GA)
Fri Oct 15
5:00 PM
Brandeis
vs. TBA
@ Cambridge, Mass.
Sat Oct 16
TBA
New York U.
at Oracle ITA Cup
Rome Tennis Center (Rome, GA)
Sat Oct 16
10:00 AM
Brandeis
at TBA
Sun Oct 17
TBA
Brandeis
vs. TBA
@ Cambridge, Mass.
Sun Oct 17
TBA
New York U.
at Oracle ITA Cup
Rome Tennis Center (Rome, GA)
Sat Jan 29
Final
2 North Central (Ill.)
7 at Chicago
XS Tennis
Sun Jan 30
Final
9 Chicago
0 at Illinois Tech
XS Tennis
Fri Feb 04
Final
1 St. Francis (Pa.)
6 at Carnegie Mellon
Alpha Tennis Center
Sat Feb 05
Final
2 Duquesne
5 at Carnegie Mellon
Lakevue Athletic Club
Sun Feb 06
Final
2 Case Western Reserve
5 at Northwestern Ohio
Sat Feb 12
Final
0 Emory
7 at Georgia Gwinnett
Sat Feb 12
Final
9 Chicago
0 vs. Kenyon
@ Indianapolis, Ind.
Sat Feb 12
Final
0 Bentley
9 at Brandeis
Sat Feb 12
Final
1 Carnegie Mellon
6 at Duquesne
Alpha Tennis Center
Sat Feb 12
Final
5 Southwest Baptist
4 at Washington (Mo.)
Woodsmill RC
Sun Feb 13
Final
1 Washington and Lee
8 at Case Western Reserve
Mayfield Village Racquet Club
Sun Feb 13
Final
9 Chicago
0 at DePauw
(Medical/surgical, KN95, KF94 masks or equivalent are required regardless of vaccination status)
Sun Feb 13
Final
7 Vassar
2 at Rochester (N.Y.)
Fri Feb 18
Final
0 Franklin Pierce
9 vs. Brandeis
@ Weymouth, Mass. (Weymouth Club)
Fri Feb 18
Final
5 Tennessee Wesleyan
4 at Emory
Sat Feb 19
Final
8 Carnegie Mellon
1 at Oberlin
Sat Feb 19
Final
8 Washington (Mo.)
1 at DePauw
Sat Feb 19
Final
5 Case Western Reserve
4 at Denison
Sat Feb 19
Final
2 Lewis
7 at Chicago
XS Tennis
Sat Feb 19
Final
3 Carnegie Mellon
4 vs. Tiffin
@ Oberlin, Ohio
Sat Feb 19
Final
1 Merrimack
8 at Brandeis
at Longfellow Tennis Club, Natick
Sun Feb 20
Final
9 Rensselaer
0 at Rochester (N.Y.)
Fri Feb 25
Final
5 Washington (Mo.)
4 vs. Emory
@ Cleveland, OH (Case Western Reserve) | National Indoor Championships
Fri Feb 25
Final
5 Chicago
4 vs. Claremont-M-S
@ Mayfield, Ohio ITA D3 National Team Indoors Quarterfinals
Fri Feb 25
Final
4 Brandeis
5 vs. Trinity (Tex.)
@ Cleveland, Ohio (ITA Indoor Nationals)
Fri Feb 25
Final
1 Gust. Adolphus
8 at Case Western Reserve
ITA National Indoor Championships (Mayfield Village Racquet Club)
Sat Feb 26
Final
7 Claremont-M-S
2 vs. Emory
@ Cleveland, OH (Case Western Reserve) ITA D3 National Team Indoors - Consolation Semifinals
Sat Feb 26
Final
1 Washington (Mo.)
8 vs. Chicago
@ Mayfield, Ohio ITA D3 National Team Indoor Championship
Sat Feb 26
Final
1 Trinity (Tex.)
8 at Case Western Reserve
ITA National Indoor Championships Semifinals (Mayfield Village Racquet Club)
Sat Feb 26
Final
0 New York U.
9 at Swarthmore
Sat Feb 26
Final
3 Union (N.Y.)
6 at Rochester (N.Y.)
Sat Feb 26
Final
6 Brandeis
3 vs. Gust. Adolphus
@ Cleveland, Ohio (Indoor Nationals)
Sat Feb 26
Final
4 Edinboro
3 at Carnegie Mellon
Sun Feb 27
Final
1 Brandeis
5 vs. Claremont-M-S
@ Cleveland, OH ITA D3 National Team Indoors - 5th Place Match
Sun Feb 27
Final
5 Washington (Mo.)
2 vs. Trinity (Tex.)
@ Cleveland, Ohio (Case Western Reserve) Cleveland, Ohio
Sun Feb 27
Final
1 Chicago
5 at Case Western Reserve
ITA D3 National Team Indoor Championship
Sun Feb 27
Final
0 Gust. Adolphus
5 vs. Emory
@ Cleveland, OH (Case Western Reserve)
Sun Feb 27
Final
8 Colgate
1 at Rochester (N.Y.)
Wed Mar 02
Final
0 Nazareth
9 at Rochester (N.Y.)
Fri Mar 04
Final
3 Xavier University of Louisiana
6 at Emory
Sat Mar 05
Final
0 Rhodes
9 at Washington (Mo.)
Tao Tennis Center
Sat Mar 05
Final
4 Southern N.H.
3 at Carnegie Mellon
Sun Mar 06
Final
4 Rensselaer
5 at Carnegie Mellon
Sun Mar 06
Final
5 Brandeis
4 at Skidmore
Tue Mar 08
Final
0 Hampden-Sydney
9 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla.
Tue Mar 08
Final
5 Carnegie Mellon
2 at Kenyon
Tue Mar 08
Postponed
Wesleyan (Conn.)
vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla.
Wed Mar 09
Paused - Resumption TBD
1 Rensselaer
2 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla.
Thu Mar 10
Final
0 Carnegie Mellon
9 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla.
Thu Mar 10
Final
5 Wayne St. (Mich.)
2 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla.
Thu Mar 10
Final
2 Sacred Heart
4 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla.
Fri Mar 11
Final
0 San Diego Christian
5 at Emory
Fri Mar 11
Final
0 Haverford
9 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla.
Fri Mar 11
Final
9 Case Western Reserve
0 vs. Southwestern (Tex.)
@ Orlando, Fla.
Sat Mar 12
Final
0 Rhodes
9 at Emory
Sat Mar 12
Final
2 New York U.
7 vs. TCNJ
@ Fredericksburg, VA Mary Washington Invitational
Sun Mar 13
Final
3 Colby
6 at Brandeis
Mon Mar 14
Final
6 Washington (Mo.)
3 vs. Babson
@ Claremont, Calif.
Mon Mar 14
Final
9 Washington (Mo.)
0 at Occidental
Los Angeles, Calif.
Wed Mar 16
Final
5 Washington (Mo.)
2 at Biola
La Mirada, Calif.
Wed Mar 16
Final
2 Washington (Mo.)
5 at Azusa Pacific
Azusa, Calif.
Fri Mar 18
Final
4 Emory
5 at Pomona-Pitzer
Fri Mar 18
Final
6 Washington (Mo.)
3 vs. Amherst
@ Claremont, Calif. Claremont, Calif.
Fri Mar 18
Final
5 Denison
4 at Brandeis
Fri Mar 18
Final
4 Washington (Mo.)
5 at Claremont-M-S
Stag-Hen Invitational Semifinals
Fri Mar 18
Final
5 Bowdoin
4 vs. Emory
@ Claremont, CA (Pomona-Pitzer)
Sat Mar 19
Final
1 Amherst
8 vs. Emory
@ Claremont, CA (Pomona-Pitzer)
Sat Mar 19
Final
5 Washington (Mo.)
1 at Pomona-Pitzer
Sat Mar 19
Final
2 Rochester (N.Y.)
7 at Brandeis
Sun Mar 20
Final
9 Rochester (N.Y.)
0 at Emerson
@ Wimbledon 109 Tennis Club-Walpole, MA
Wed Mar 23
Final
0 Kalamazoo
9 vs. Chicago
@ San Antonio, Texas Trinity Univ.
Wed Mar 23
Final
3 Ithaca
6 at Rochester (N.Y.)
Thu Mar 24
Final
9 Chicago
0 at Southwestern (Tex.)
Fri Mar 25
Final
0 Wittenberg
9 at Case Western Reserve
Mayfield Village Racquet Club
Fri Mar 25
Final
7 Chicago
2 at Trinity (Tex.)
Fri Mar 25
Final
9 Case Western Reserve
0 at Oberlin
Heisman Field House
Fri Mar 25
Final
0 Ohio Wesleyan
9 vs. Case Western Reserve
@ Oberlin, Ohio (Oberlin College) Heisman Field House
Sat Mar 26
Final
7 Emory
2 at Sewanee
Sat Mar 26
Final
0 Carnegie Mellon
9 at Denison
Sat Mar 26
Final
4 New York U.
5 at Rochester (N.Y.)
Sun Mar 27
Final
2 New York U.
7 at Hobart
Fri Apr 01
Final
5 McKendree
4 at Washington (Mo.)
Tao Tennis Center
Sat Apr 02
Final
1 DePauw
8 at Emory
Sat Apr 02
Final
2 N.C. Wesleyan
7 vs. Case Western Reserve
@ Mansfield, Ohio (Lakewood Racquet Club)
Sat Apr 02
Final
1 Carnegie Mellon
8 at Mary Washington
Sat Apr 02
Final
3 New York U.
6 at Babson
Sat Apr 02
Final
3 Rochester Inst.
6 at Rochester (N.Y.)
Sat Apr 02
Final
5 Chicago
2 at Cardinal Stritch
Sat Apr 02
Postponed
Brandeis
at Tufts
Sun Apr 03
Final
0 New York U.
9 at Brandeis
Sun Apr 03
Final
8 Case Western Reserve
1 at Kenyon
Sun Apr 03
Final
1 Gust. Adolphus
8 vs. Chicago
@ West Bend, Wis.
Sun Apr 03
Final
5 Northwest Mo. St.
4 at Washington (Mo.)
Tao Tennis Center
Sun Apr 03
Final
5 Johns Hopkins
4 vs. Carnegie Mellon
@ Fredericksburg, Va.
Mon Apr 04
Final
1 Principia
8 at Washington (Mo.)
Tao Tennis Center
Wed Apr 06
Final
6 Hobart
3 at Rochester (N.Y.)
Thu Apr 07
Final
2 MIT
7 at Brandeis
Fri Apr 08
Final
0 Rochester (N.Y.)
7 at Niagara
Fri Apr 08
Final
2 New York U.
7 at Stevens
Sat Apr 09
Final
2 Wis.-Whitewater
7 at Washington (Mo.)
Tao Tennis Center
Sat Apr 09
Final
0 Manhattanville
9 at New York U.
Sat Apr 09
Final
0 Emory
7 at Tennessee Wesleyan
Sat Apr 09
Final
1 Grinnell
8 at Washington (Mo.)
Sun Apr 10
Final
9 Case Western Reserve
0 at Kalamazoo
Sun Apr 10
Final
5 Vassar
4 at New York U.
Sun Apr 10
Final
5 Rochester (N.Y.)
4 at St. Lawrence
Sun Apr 10
Final
5 Brandeis
4 at Babson
Sun Apr 10
Final
1 Case Western Reserve
6 at Michigan
Fri Apr 15
Final
7 Duquesne
0 at Carnegie Mellon
Fri Apr 15
Final
4 Brandeis
5 at Wesleyan (Conn.)
Fri Apr 15
Final
5 Denison
4 at Washington (Mo.)
Chesterfield Athletic Club
Sat Apr 16
Final
8 Chicago
1 vs. Denison
@ St. Louis, Mo.
Sat Apr 16
Final
5 Rensselaer
4 at Brandeis
SENIOR DAY
Sat Apr 16
Final
9 Case Western Reserve
0 at Carnegie Mellon
Alpha Tennis Center
Sun Apr 17
Final
3 Emory
6 at Johns Hopkins
Sun Apr 17
Final
5 Chicago
2 at Washington (Mo.)
Dwight Davis Tennis Center
Tue Apr 19
Cancelled
Emory
at Georgia Gwinnett
Thu Apr 21
Final
1 Carnegie Mellon
6 vs. Emory
@ Orlando, FL UAA Championships - First Round
Thu Apr 21
Final
5 Washington (Mo.)
1 vs. Brandeis
@ Altamonte, Fla. UAA Championships
Thu Apr 21
Final
0 New York U.
5 vs. Case Western Reserve
@ Altamonte Springs, Fla. UAA Championship - Quarterfinals
Thu Apr 21
Final
0 Rochester (N.Y.)
5 vs. Chicago
@ Altamonte Springs, Fla. UAA Championship
Fri Apr 22
Final
0 Emory
5 vs. Case Western Reserve
@ Altamonte Springs, Fla. UAA Championship - Semifinals
Fri Apr 22
Final
3 Washington (Mo.)
5 vs. Chicago
@ Altamonte Springs, Fla. UAA Championship
Fri Apr 22
Final
6 Carnegie Mellon
0 at New York U.
Fri Apr 22
Final
5 Brandeis
0 vs. Rochester (N.Y.)
@ Altamonte Springs, FL
Sat Apr 23
Final
5 Chicago
0 vs. Case Western Reserve
@ Altamonte Springs, Fla. UAA Championship Match
Sat Apr 23
Final
3 Carnegie Mellon
5 at Brandeis
UAA Fifth-Place Match
Sat Apr 23
Final
4 Emory
5 vs. Washington (Mo.)
@ Altamonte Springs, FL UAA Championships - Third Place Match
Sat Apr 23
Final
1 Rochester (N.Y.)
5 vs. New York U.
@ Altamonte Springs, FL UAA Championship - 7th Place Match
Fri May 13
Final
0 Illinois Tech
5 at Chicago
NCAA Championship (2nd Round)
Sat May 14
Final
0 Ohio Northern
5 at Case Western Reserve
NCAA Division III Championship - Second Round
Sat May 14
Final
5 Emory
3 at Mary Washington
NCAA Tournament Second Round
Sat May 14
Final
0 Luther
5 at Washington (Mo.)
NCAA Championship- 2nd Round
Sat May 14
Final
2 Gust. Adolphus
5 at Chicago
NCAA Championship (3rd Round)
Sun May 15
Final
2 Denison
5 vs. Washington (Mo.)
@ Tao Tennis Center | St. Louis Regional Final
Sun May 15
Final
5 Emory
4 vs. Trinity (Tex.)
@ Fredericksburg, VA
Sun May 15
Final
3 Wis.-Whitewater
5 at Case Western Reserve
NCAA Division III Championships - Third Round
Mon May 23
Final
5 Middlebury
2 vs. Washington (Mo.)
@ Orlando, Fla. | NCAA Elite 8
Mon May 23
Final
0 Williams
5 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla. (USTA National Campus) NCAA Championships - Quarterfinals
Mon May 23
Final
0 Emory
5 vs. Chicago
@ Orlando, FL (USTA National Campus) NCAA Championships - Quarterfinals
Tue May 24
Final
1 Middlebury
5 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla. (USTA National Campus) NCAA Championship - Semifinals
Tue May 24
Final
4 Tufts
5 vs. Chicago
@ Orlando, Fla. NCAA Semifinals
Wed May 25
Final
2 Case Western Reserve
5 vs. Chicago
@ Orlando, Fla. (USTA National Campus) NCAA Championship Match
Fri May 27
TBA
Emory
vs. NCAA Individual Championships
@ Orlando, FL (USTA National Campus)
Fri Sep 16
TBA
Case Western Reserve
vs. Toledo Invitational
@ Toledo, Ohio (Univ. of Toledo)
Fri Sep 16
TBA
Chicago
at Toledo Invite
Sat Sep 17
TBA
Case Western Reserve
vs. Toledo Invitational
@ Toledo, Ohio (Univ. of Toledo)
Sat Sep 17
TBA
Case Western Reserve
vs. Kenyon Invitational
@ Gambier, Ohio (Kenyon College)
Sat Sep 17
TBA
Chicago
at Toledo Invite
Sat Sep 17
10:00 AM
Carnegie Mellon
at Kenyon Invitational
Sat Sep 17
12:00 PM
New York U.
at Lions Invitational
Day 1
Sun Sep 18
TBA
Case Western Reserve
vs. Toledo Invitational
@ Toledo, Ohio (Univ. of Toledo)
Sun Sep 18
TBA
Case Western Reserve
vs. Kenyon Invitational
@ Gambier, Ohio (Kenyon College)
Sun Sep 18
TBA
Chicago
at Toledo Invite
Sun Sep 18
10:00 AM
Carnegie Mellon
at Kenyon Invitational
Sun Sep 18
12:00 PM
New York U.
at Lions Invitational
Day 2
Fri Sep 23
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Fall Regionals
@ St. Louis, Mo. (WashU)
Fri Sep 23
TBA
ITA Falls Regionals
vs. Washington (Mo.)
@ St. Louis, Mo. | Tao Tennis Center
Fri Sep 23
TBA
Chicago
vs. ITA Central Regional
@ St. Louis, Mo.
Fri Sep 23
1:00 PM
Carnegie Mellon Invitational
at Carnegie Mellon
Sat Sep 24
TBA
Brandeis
at TBA
Sat Sep 24
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Fall Regionals
@ St. Louis, Mo. (WashU)
Sat Sep 24
TBA
Case Western Reserve
vs. Big Red Invitational
@ Granville, Ohio (Denison Univ.)
Sat Sep 24
TBA
ITA Falls Regionals
vs. Washington (Mo.)
@ St. Louis, Mo. | Tao Tennis Center
Sat Sep 24
TBA
Chicago
vs. ITA Central Regional
@ St. Louis, Mo.
Sat Sep 24
9:00 AM
Carnegie Mellon Invitational
at Carnegie Mellon
Sun Sep 25
TBA
Brandeis
at TBA
Sun Sep 25
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Fall Regionals
@ St. Louis, Mo. (WashU)
Sun Sep 25
TBA
ITA Falls Regionals
vs. Washington (Mo.)
@ St. Louis, Mo. | Tao Tennis Center
Sun Sep 25
9:00 AM
Chicago
vs. ITA Central Regional
@ St. Louis, Mo.
Fri Sep 30
TBA
Brandeis
at TBA
Fri Sep 30
8:00 AM
New York U.
at ITA Northeast Regional
Day 1
Fri Sep 30
11:00 AM
Carnegie Mellon
at ITA Regionals
Sat Oct 01
8:00 AM
New York U.
at ITA Northeast Regional
Day 2
Sat Oct 01
9:00 AM
Carnegie Mellon
at ITA Regionals
Sun Oct 02
9:00 AM
New York U.
at ITA Northeast Regional
Day 3
Fri Oct 07
TBA
Emory
vs. ITA South Regional Championships
@ Rocky Mount, NC (NC Wesleyan)
Fri Oct 07
TBA
Brandeis
at TBA
Sat Oct 08
TBA
Emory
vs. ITA South Regional Championships
@ Rocky Mount, NC (NC Wesleyan)
Sat Oct 08
TBA
Brandeis
at TBA
Sun Oct 09
TBA
Emory
vs. ITA South Regional Championships
@ Rocky Mount, NC (NC Wesleyan)
Sun Oct 09
TBA
Brandeis
at TBA
Thu Oct 13
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Cup
@ Rome Tennis Center (Rome, Ga.)
Thu Oct 13
TBA
Emory
vs. ITA Cup
@ Rome, GA
Thu Oct 13
1:00 PM
Chicago
vs. ITA Cup
@ Rome, Ga.
Fri Oct 14
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Cup
@ Rome, Ga. (Rome Tennis Center)
Fri Oct 14
TBA
Case Western Reserve
vs. Everybody vs. Cancer Invitational
@ Toledo, Ohio (Shadow Valley Tennis Club)
Fri Oct 14
TBA
Emory
vs. ITA Cup
@ Rome, GA
Fri Oct 14
TBA
Chicago
vs. ITA Cup
@ Rome, Ga.
Sat Oct 15
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Cup
@ Rome Tennis Center (Rome, Ga.)
Sat Oct 15
TBA
Case Western Reserve
vs. Everybody vs. Cancer Invitational
@ Toledo, Ohio (Shadow Valley Tennis Club)
Sat Oct 15
TBA
Chicago
vs. ITA Cup
@ Rome, Ga.
Wed Nov 02
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Fall Nationals
@ San Diego, Calif. (Barnes Tennis Center)
Thu Nov 03
TBA
Case Western Reserve
vs. ITA Fall Nationals
@ San Diego, Calif. (Barnes Tennis Center)
Sat Jan 28
Final
5 Chicago
2 at Holy Cross (Ind.)
Fri Feb 03
Final
0 Lewis
9 at Chicago
XS Tennis
Sat Feb 04
Final
6 Carnegie Mellon
3 at Oberlin
Sat Feb 04
Final
3 St. Michael's
6 at Brandeis
Sat Feb 04
Final
9 Chicago
0 at Illinois Tech
XS Tennis
Fri Feb 10
Final
2 Case Western Reserve
5 at Wayne St. (Mich.)
Fri Feb 10
Final
4 University of Northwestern Ohio
2 vs. Case Western Reserve
@ Detroit, Mich. (Wayne State)
Sat Feb 11
Final
0 Wittenberg
9 at Case Western Reserve
Mayfield, Ohio (Mayfield Village Racquet Club)
Sat Feb 11
Final
0 Nazareth
9 at Rochester (N.Y.)
Sat Feb 11
Final
0 Franklin Pierce
9 at Brandeis
Sat Feb 11
Final
0 Wooster
9 at Case Western Reserve
Mayfield, Ohio (Mayfield Village Racquet Club)
Sat Feb 11
Final
0 North Central (Ill.)
9 at Chicago
XS Tennis
Sat Feb 11
Final
2 Kenyon
7 at Case Western Reserve
Mayfield, Ohio (Mayfield Village Racquet Club)
Sun Feb 12
Final
1 DePauw
8 at Chicago
XS Tennis
Sun Feb 12
Final
2 Carnegie Mellon
5 at Edinboro
Fri Feb 17
Final
0 Hope
9 at Case Western Reserve
Fri Feb 17
Final
0 John Carroll
9 at Case Western Reserve
Fri Feb 17
Final
7 Emory
2 at Sewanee
Fri Feb 17
Final
0 Rochester (N.Y.)
9 at Vassar
Sat Feb 18
Final
2 Kenyon
7 vs. Emory
@ Sewanee, TN (University of the South)
Sat Feb 18
Final
6 West Va. Wesleyan
3 at Carnegie Mellon
Greensburg Racquet Club
Sat Feb 18
Final
0 Rochester (N.Y.)
9 at Rensselaer
Sun Feb 19
Final
7 Chicago
2 vs. Denison
@ Indianapolis, Ind. (Indianapolis Racquet Club - Dean Road)
Sun Feb 19
Final
0 Allegheny
9 at Case Western Reserve
Sun Feb 19
Final
0 Oberlin
9 at Case Western Reserve
Sun Feb 19
Final
2 Brandeis
7 at Claremont-M-S
Mon Feb 20
Final
4 Brandeis
5 at Caltech
Tue Feb 21
Final
4 Tennessee Wesleyan
5 at Emory
Wed Feb 22
Final
7 Brandeis
2 at Redlands
Wed Feb 22
9:00 PM
Yeshiva
at New York U.
Thu Feb 23
Final
5 Brandeis
1 at Whittier
Fri Feb 24
Final
2 N.C. Wesleyan
5 vs. Washington (Mo.)
@ Gustavus Adolphus ITA Divsion III Indoor National Championships
Fri Feb 24
Final
1 Emory
5 vs. Case Western Reserve
@ St. Peter, Minn. (Gustavus Adolphus) ITA Indoor Championship - Quarterfinals
Fri Feb 24
Final
2 New York U.
7 at Haverford
Fri Feb 24
Final
5 Chicago
3 at Gust. Adolphus
ITA Indoor Nationals
Sat Feb 25
Final
3 Claremont-M-S
6 vs. Case Western Reserve
@ St. Peter, MN ITA Division III National Team Indoors - Semifinals
Sat Feb 25
Final
6 Washington (Mo.)
3 vs. Chicago
@ St. Peter, Minn. ITA Indoor Nationals
Sat Feb 25
Final
2 New York U.
7 at Swarthmore
Sat Feb 25
Final
4 Washington College
5 at Carnegie Mellon
Lakevue Athletic Club
Sat Feb 25
Final
7 Emory
1 vs. Pomona-Pitzer
@ St. Peter, Minn. (Gustavus Adolphus) ITA Indoors Championship Consolation
Sun Feb 26
Final
1 Washington (Mo.)
5 vs. Case Western Reserve
@ St. Peter, Minn. (Gustavus Adolphus) ITA Indoor National Championship Match
Sun Feb 26
Final
5 Claremont-M-S
4 vs. Chicago
@ Minneapolis, MN ITA Division III National Team Indoors - 3rd Place Match
Sun Feb 26
Final
3 Gust. Adolphus
5 vs. Emory
@ St. Peter, Minn. (Gustavus Adolphus)
Fri Mar 03
Final
3 Carnegie Mellon
6 vs. Davenport
@ Orlando, Fla.
Sat Mar 04
Final
2 Rochester Inst.
7 at New York U.
Sat Mar 04
Final
7 Chicago
2 vs. Kenyon
@ Indianapolis, Ind.
Sun Mar 05
Final
9 Carnegie Mellon
0 vs. Hampden-Sydney
@ Orlando, FL USTA Courts 3-8
Sun Mar 05
Final
0 New Jersey City
9 at New York U.
Sun Mar 05
Cancelled
SCAD
at Emory
Sun Mar 05
Final
0 Our Lady Of The Lake
9 at Emory
Mon Mar 06
Final
0 Rochester (N.Y.)
7 vs. Creighton
@ Orlando, FL/Tampa, FL
Mon Mar 06
Final
8 Carnegie Mellon
1 vs. Haverford
@ Altamonte Springs, Fla. (Sanlando Park)
Tue Mar 07
Final
1 Wittenberg
8 vs. Rochester (N.Y.)
@ Orlando, FL Sanlando Park
Wed Mar 08
Final
3 Carnegie Mellon
6 at Kenyon
Wed Mar 08
Final
4 Haverford
5 vs. Rochester (N.Y.)
@ Orlando, FL/Tampa, FL
Thu Mar 09
Final
2 Carnegie Mellon
7 vs. N.C. Wesleyan
@ Orlando, Florida
Thu Mar 09
Final
6 Emory
1 vs. Rensselaer
@ Claremont, CA Stag-Hen Invitational
Thu Mar 09
Final
1 Emory
4 at Azusa Pacific
Fri Mar 10
Final
5 Carnegie Mellon
4 vs. Southwestern (Tex.)
@ Lake Nona, Fla. (USTA National Campus)
Sat Mar 11
Final
2 Hobart
7 at New York U.
Sat Mar 11
Final
4 Emory
0 vs. George Fox
@ Claremont, CA Stag-Hen Tournament
Sat Mar 11
Final
0 Hardin-Simmons
9 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla. (USTA National Campus)
Sat Mar 11
Final
0 Endicott
9 at New York U.
Sun Mar 12
Final
4 Case Western Reserve
2 at Lynn
Sun Mar 12
Final
1 Brandeis
8 at Colby
Mon Mar 13
Final
4 Case Western Reserve
2 at Barry
Mon Mar 13
Final
6 Case Western Reserve
1 vs. Florida National
@ Miami Shores, Fla.
Mon Mar 13
Final
1 Case Western Reserve
6 vs. Keiser
@ Miami Shores, Fla. (Barry)
Tue Mar 14
Final
5 Indianapolis
2 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla. (USTA National Campus)
Tue Mar 14
Final
0 Oneonta St.
9 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla. (Fort Gatlin Tennis Center)
Wed Mar 15
Final
0 Illinois Tech
9 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla. 8:00 AM EST/7:00 AM CST
Wed Mar 15
Final
9 Case Western Reserve
0 vs. Mary Hardin-Baylor
@ Orlando, Fla.
Wed Mar 15
Final
0 Skidmore
9 vs. Case Western Reserve
@ Orlando, Fla. (USTA National Campus)
Thu Mar 16
Final
3 Chicago
6 at Trinity (Tex.)
Fri Mar 17
Final
5 St. Thomas Aquinas
2 vs. Washington (Mo.)
@ Orlando, Fla.
Fri Mar 17
Final
5 Chicago
4 at Southwestern (Tex.)
Fri Mar 17
Final
3 Denison
6 at Emory
Sat Mar 18
Final
0 Birmingham Southern
9 at Emory
Sat Mar 18
Final
4 Brandeis
5 at Rensselaer
Sat Mar 18
Final
0 Washington College
9 at Emory
Mon Mar 20
Final
0 Kalamazoo
9 at Emory
Wed Mar 22
Final
5 Rochester (N.Y.)
4 at Ithaca
Fri Mar 24
Final
5 Chicago
2 at Cardinal Stritch
Sat Mar 25
12:00 PM
New York U.
at TCNJ
Sat Mar 25
Final
9 Denison
0 vs. Carnegie Mellon
@ Boardman, Ohio
Sat Mar 25
Final
1 Rochester (N.Y.)
8 at Brandeis
Sat Mar 25
Final
7 Chicago
2 vs. Gust. Adolphus
@ Milwaukee, Wis.
Sun Mar 26
Final
0 Rochester (N.Y.)
9 at Babson
Sun Mar 26
Final
4 MIT
5 at Emory
Sun Mar 26
Final
2 Skidmore
7 at Brandeis
Fri Mar 31
Final
7 Babson
2 at Brandeis
Fri Mar 31
Final
7 Case Western Reserve
2 vs. Denison
@ Wooster, Ohio (Aspen Racquet Club)
Fri Mar 31
Final
5 Washington (Mo.)
4 at Southwestern (Tex.)
Sat Apr 01
Final
2 Rochester (N.Y.)
7 at New York U.
Sat Apr 01
Cancelled
Wis.-Eau Claire
at Chicago
XS Tennis
Sat Apr 01
Cancelled
Mary Washington
at Carnegie Mellon
Alpha Tennis Center
Sun Apr 02
Final
7 Washington (Mo.)
2 at Trinity (Tex.)
Sun Apr 02
Final
8 Rochester (N.Y.)
1 at Oneonta St.
Sun Apr 02
Final
6 Brandeis
3 at New York U.
Sun Apr 02
Final
6 Georgia Gwinnett
3 at Emory
Wed Apr 05
Final
1 Rochester (N.Y.)
8 at Hobart
Thu Apr 06
Final
2 Trinity (Conn.)
7 at Brandeis
Fri Apr 07
Final
2 St. Francis (Pa.)
7 at Carnegie Mellon
Fri Apr 07
Final
0 Wis.-Eau Claire
9 vs. Case Western Reserve
@ Deerfield, Ill. (Deerfield H.S.)
Fri Apr 07
Final
6 Brandeis
3 at